Hapet Muzeu i Forcave të Armatosura, nga Iliria dhe deri në ditët e sotme

Kryeministri Edi Rama: Janë dëshmi reale e historisë së ushtrisë shqiptare

Ekspozitë e Muzeut të Bankës së Shqipërisë, kushtuar Shkodrës

Në “Netët e Muzeut” të organizuar nga Banka e Shqipërisë ishte e pranishme edhe Shkodra.

Ekspozita për Shën Terezën, një simbolikë e fuqishme shpirtërore

Ekspozita kushtuar Nënë Terezës në Muzeun Historik Kombëtar, në bashkëpunim me studiuesin Mehmet Gëzhilli

Muzeu historik ka më shumë vizitorë, rritje me mbi 140% në korrik

Muzeu ekspozon pasuritë e tij nëpërmjet tetë pavijoneve.

Rama: Nëse jeni në Shkodër, mos e lini pa parë koleksionin e rrallë fotografik të Dinastisë së Marubëve!

Pietro Marubi hapi studion e parë të fotografisë në Shqipëri, në mesin e shekullit të 19-të

Muzeu Historik i Shkodrës, destinacion i turistëve vendas dhe të huaj

Në Muzeun Historik “Oso Kuka” të Shkodrës ndodhet gjithashtu dhe një galeri prej mbi 100 veprash arti

Drejtori i muzeut “Gjergj Kastriot Skënderbeu”: Fluks i lartë turistësh, kryesojnë polakët

Gjatë muajit korrik ky muze u vizitua nga 11 500 turistë vendas e të huaj

Muzeu Bunk’Art 2, atraksioni i turistëve të huaj!

Muzeu Bunk’Art 2 është prej disa vitesh një nga destinacionet turistike më të vizituara nga turistët e huaj

Muzeu Historik aktivitet mbi firmëtarin e Pavarësisë, Pandeli Cale

Muzeu Historik Kombëtar organizpoi një aktivitet me rastin e 100-vjetorit të ndarjes nga jeta të Pandeli Cales (1874-1923)

“E Diela e Muzeve”, një vizitë e bukur në Muzeun Historik Kombëtar!

E diela e fundit e çdo muaji është përcaktuar nga Ministria e Kulturës, si “E Diela e Muzeve”.